Když se tomu dokážeš zasmát, dokážeš to i přežít. (Bill Cosby)

Déšť

24. května 2009 v 21:41 |  Záznamník

V pátek (22.5.), jsem zmokla. Musím upřesnit význam slova zmokla. Byla jsem úplně mokrá. Vše, co jsem měla na sobě, bylo mokré. Jakoby vás někdo hodil do vody. Šplouch! A na mě ta voda spadla. Po pár krocích, než jsem došla k prvnímu přístřešku, jsem byla přesně takhle promočená. Proto mi bylo jedno, jestli budu moknout dál.. a šla jsem domů. Strašný byl ten pocit, kdy na mě všichni koukali jak na cvoka. Nedivím se, oni měli deštník. Naštěstí venku moc lidí nebylo. Koukali na mě, protože jsem vypadala strašně. No jo. Miss mokré tričko, krásně šly vidět obrázky na podprsence, kalhoty mi padaly, jak byly ztěžklé kvůli nasáklé vodě. Připadala jsem si jako bych šla jen ve spodním prádle.. lidem na očích.. strašný pocit. Pocit studu. Tedy.. strašný až teď, tehdy mi to bylo docela jedno. Protože jsem ráda přivítala vlnu deště. Byly to velké kapky. Hodně velké. Neštípaly do obličejů, jemně se rozlily na vaši kůži a vše z vás smyly. Měla jsem pocit, jakoby se ze mě smývalo všechno zlé. Jakási očista duše. A přesně nad těmito dvěma slovy jsem přemýšlela později.
Očista duše. Všichni někdy chceme očistit svou duši. Smýváme s našeho srdce špínu. Řekla bych, že umístění duše, duchovna, vnitřního já, je někde v naši hrudi, uprostřed, zhruba vedle srdce. Proto se často city se srdcem spojují.. tedy toť jen můj názor. Stálé smíváme špínu. Ale moc se nám do toho nechce, takže to jen jednou za čas trochu přetřeme, aby se neřeklo. A přitom sebevýchova je to nejlepší, co pro své neustále snažení být v čemkoli lepší, je to nejsprávnější řešení. Nikdo svou duši nevyčistí tak, aby se leskla. Duše je matná. =) A stejně všichni občas držíme hadr v ruce a ždímáme jej. Je to o ničem.. =)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kate:) Kate:) | Web | 25. května 2009 v 19:56 | Reagovat

Líbí se mi ta myšlenka duše a našeho marného smývání špíny, otírání hadrem... ale je dobře, že se takhle snažíme, že se chceme někam posunout dál.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama