Když se tomu dokážeš zasmát, dokážeš to i přežít. (Bill Cosby)

Duše letí

31. května 2009 v 15:10 | Cathy |  Povídky

Velmi ospalá dívka si čistí zuby a strašně se těší, až usne. Je moc unavená. Doplazí se k posteli, lehne a v okamžiku usne. Spí. Najednou, je to jako sen, se začne zvedat.. ne ta dívka..ale je jí podobná.. je to duše? Je stejná.. jako duch této dívky..bílá..s modrými odstíny, létají kolem ní bílé světélka. Když ji vidíte, neubráníte se hřejivému pocitu.. tohle stvoření.. dává vám štěstí.. ? Tohle stvoření, duch, duše.. kdo-ví-co.. tohle Něco..vypadající nachlup stejně jako spící dívka. Tohle něco si otvírá okno a hop! Letí..
Vzlétne výš.. a ještě trochu výš. Pod ní je noční město, všude kolem svítí lampy.. Nad ní jsou zase hvězdy.. zářící.. stejně jako ona.. (nebo ono?) Letí.. vlasy jí vlají .. kolem ní ty světélka, některé nestíhají, jsou kousek vzadu.. Dívá se kolem.. dívá se do oken, usmívá se..co úsměv, to kapka štěstí.. nepochopitelné..
Letí kolem.. když už byla všude možně.. i trochu dál, když už vše viděla, vrátila se zpátky, otevřela okno, vklouzla do pokoje, lehla si zpátky. Hmotná dívka se probudila, otočila se a spala dál.
Sen. Jen sen.. nepolapitelný jako ranní cvrlikání kosů..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama