Když se tomu dokážeš zasmát, dokážeš to i přežít. (Bill Cosby)

Jen pár vět navzájem nesouvisejících

26. května 2009 v 15:10 |  Myšlenky
Pokud o něčem mluvíte, přikládáte tomu význam. Proto, pokud se vám problém zdá malý, nepřikládejte mu mluvením význam. Jen byste ho zvětšili.
Pokud vám někdo řekne, že jste hloupí a vy přemýšlíte, jak vám mohl říci, že jste hloupí, právě jste mu dovolili vám znovu vynadat.

A přesně tohle význam nemá.

Problém, který dnes vidíme jako obrovský, může být zítra nicotný. A stejně tak naopak: dnes je to malé cosi, co se může řešit až za měsíc, a zítra to může být neřešitelné. Proto, pokud je nějaký velký problém bez východiska, je lepší se nejdříve uklidnit, do řešení nevkládat moc emocí a trochu poodstoupit, abychom jej viděli celý, nikoli jen jeden detail. Musíme vidět všechny dílky skládanky, abychom mohli obraz postavit. A pak je s klidným srdcem můžeme vyřešit. Problémy byly, jsou a budou, proto se s nimi musíme naučit žít, řešit je, zacházet s nimi. :)

Pokud budete stát v trafice a neřeknete, že chcete časopis vpravo nahoře, nikdo vám jej nedá. Pokud něco neurčitě zamumláte ,,pod vousy'', může se vám stát, že dostanete noviny. A stejně za ně musíte zaplatit.

Sny se plní. Alespoň z 55% a někdy trochu nepřímo. Dávejte si pozor, s kým ve snech spíte. =) Mohlo by se vám stát, že se to splní.. =)

Mno.. tohle byly myšlenky, které mě v průběhu dnů napadaly.. některé ovlivněny knihami, které čtu a okolím, se kterým se stýkám :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama