Když se tomu dokážeš zasmát, dokážeš to i přežít. (Bill Cosby)

Kulturní dny mého života

19. května 2009 v 19:13 |  Záznamník
_______Baví mě cestovat, poznávat jiné a nové věci. Baví mě dívat se na filmy, poslouchat nové a nové příběhy. Baví mě číst knihy se zajímavým obsahem, ať už to jsou příběhy, básně úvahy. Moc ráda se dívám na pěkné obrazy a utápím se v nekonečnosti těchto děl. Ráda poslouchám hudbu a vnímám dokonalost jednotlivých tónů.

_______8. - 10.5. Luhačovice
_______Moc pěkné město. Klidné. Sice když se otevírají prameny, zas tak úplně klidné není, ale krásné je. Tomuto městu sluší sluneční paprsky. Jsou to jediné lázně, které jsem doposud navštívila, ale domnívám se, že lázeňské města budu mít ráda všechny. =) Vlastně byla i v lázeňském parčíku města Lipová-lázeň. Mám ráda parky, jsou plné cvrlikajících ptáčků a stromů, laviček. Všude je klid.. vhodné místo k přemýšlení nebo ke čtení.

_______14.5. Divadlo Petra Bezruče - představení s názvem Bezruč?!
_______Zajímavě pojatý příběh o Petru Beruči neboli Vladimíru Vaškovi. Autoři si domysleli postavu Huga, která odlehčila napjatou atmosféru příběhu.
_______15.5. Muzejní noc - galerie Shagal a Dům Umění
_______Několik výstav umělců, mezi kterými byste našli fotografa, malíře, architekta, portrétistu i sochaře. Některé díla mi připadaly neúměrné své ceně. Když vedle sebe visí dvě díla, jedno vám připadá skvostné a druhé takové, že byste to nakreslili sami mnohem lépe, přičemž první stojí 12 a druhé 48 tisíc, začnete mít pocit, že tu něco nehraje. Ale výstavy se mi přesto moc líbily. =)

_______16.5. výprava Po stopách Komenského
_______Nejprve musím říci, že se mi velmi líbil žlutý minibus, kterým jsme jeli. Trochu mi připomněl film Little Miss Sunshine. =) Nejprve jsme byli ve Fulneku v kapli a kapucínském klášteře, kde byla i výstava Slavné vily. Poté jsme jeli do Přerova do nejstaršího muzea. Pokračovali jsme do Uherského Hradiště, kde bylo krásné muzeum i s promítáním. Předposlední zastávka byla v Nivnici, podle mého byla tato přednáška trochu nudná a rozhodně nebyla o J.A.Komenském, ale o životě v Nivnici. Naposled jsme se jeli podívat do Luhačovic, kde jsme měli chvilku na to, abychom si tohle město prošli. =) Výlet to byl sice vzdělávací, ale hlavně únavný a vyčerpávající.

_______18.5. Dan Bárta - kavárna knihkupectví Akademia - prezentace knihy
_______Nebyl tam jen Dan Bárta, ale i biolog, Aleš Dolný, který s ním knihu o vážkách 8 let psal. Velmi objemná kniha s uměleckými fotkami vážek i jejich skenovanými obrázky váží asi 4 kg, má asi 700 stran a je velmi podrobná, přesná a zajímavě udělaná. Vhodná jak pro ty kteří si chtějí číst tak pro ty, kteří si chtějí prohlížet obrázky. Vhodná jak pro tátu, tak pro vnuka. Stojí 4 000 Kč, což není tolik na tak velkou, přehlednou a skvěle zpracovanou knihu. Bylo nám řečeno, že 500 Kč za kilo není tak moc, protože za kilo bílků bychom dali mnohem více. =)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama