Když se tomu dokážeš zasmát, dokážeš to i přežít. (Bill Cosby)

Umělé panenky

27. května 2009 v 15:10 | Cathy |  Záznamník

V pondělí (25.5.), jsem se vracela z procházky se psem, a co to nevidím. =) U cesty stál zaparkovaný mercedes. Velká černá kráva. Byl nastartovaný. Tak jsem si řekla, že se podívám, kdo sedí v tak velkém, nepochybně drahém a docela pěkném autě. Na sedadle spolujezdce seděla žena s nepřirozeně blond a nepřirozeně rovnými vlasy. Na obličeji měla tunu make-upu a svůj přihlouplý pohled směřovala na své ruce kousek od obličeje a umělé nehty. Řekla jsem si jen, no jasně, samozřejmě. A pak jsem se zarazila. Proč mi připadá tak samozřejmé, že v drahém autě dozajista symbolizující bohatství sedí žena, která dává jasně svým vzhledem najevo, že pracovat moc nemusí. A říkám si, že určitě tolik peněz nezískala svou inteligencí, která ji dovedla k takovému zevnějšku. A její kamarádka asi taky ne.
Proč? Proč se musí maskovat? Proč musí být všechno na této ženě umělé? A většina mužů stále vyžaduje, aby ze sebe ženy dělaly umělé panenky (a tohle nezamluvíte, denně jich mnoho vídám..a muži je stále obdivují). Proč se musíme přetvařovat, proč musíme měnit svůj zevnějšek. Cožpak není lidskost krásná? Není lepší být jako člověk, nikoli jako umělá barbie? Cožpak jsme z plastu? A když potom přes vrstvy make-upu nepoznáte, jestli se červená, když vidíte její nehty, jak jasně dávají najevo, že ruce používat nemusí. Když vidíte to všechno, co má na sobě a kolik jí to muselo stát času, tohle ze sebe udělat, musíte se přece zeptat proč. Proč trávit hodiny maskováním veškeré lidskosti na panenku. Proč ze sebe člověk udělá úplně někoho jiného, kým není. Proč se přetvařuje. A odpověď je celou dobu před námi: dělají to, aby měly mercedes.

(omlouvám se všem, kterých se tento článek nějak dotkl, bylo to pouhé vyjádření názoru na stávající společnost; takových názorů je tu více =))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Illavnal Illavnal | Web | 28. května 2009 v 22:07 | Reagovat

Podobná úvaha jako ty moje, ovšem s úsměvným závěrem týkajícím se mercedesu :))

2 Gabča Gabča | E-mail | 11. května 2014 v 11:14 | Reagovat

Moc bodobné to není.Abych pravdu řekla

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama