Když se tomu dokážeš zasmát, dokážeš to i přežít. (Bill Cosby)

Červen 2009

Poslední dny školy

18. června 2009 v 21:21 | Cathy |  Záznamník
jsou šílené. Nic nestíhám. Je toho hooodně. Každý test je zásadní a důležitý. Čtvrtletky, pololetky. A ještě víc. Takže nemít nervy, být v klidu a učit se, co to jde. Super. Přijdu domů, půl hoďky pauza a pak co? Pak se učit.. jéé..
Nj..vydržet ještě pár dní a pak už se můžu válet :D odpočívat..chodit na hory, užívat si prázdniny :) konečně číst, až začnu vnímat knihy :) jééé! Jo, těším se:)

Rodinné chvíle..

13. června 2009 v 23:54 | Cathy |  Záznamník
V posledních dnech jsem si šla párkrát zahrát s tátou speedminton. Mám ráda tyhle chvíle. Taky když sedím s mámou u poháru a kecáme o všem. Zapomenu pak na jejich špatné vlastnosti. Mám to ráda. Občas vzpomínám, jaké to bylo kdysi. Největší nostalgie mě přepadá o Vánocích. Pořád se vidím pod stromkem, jak rozbaluju dárky. Jak jsem byla přinucena sníst celého kapra. Slyším zvonit zvoneček, na který táta vždycky cinkal. Vybavují se mi i jiné chvíle.. když jsme chodili všichni na hory. I se psem. A teď jsme od sebe všichni tak daleko. Chybí mi ty časy.. vám ne?

Můžeš mi prosím tě říct, co se s tebou děje?

5. června 2009 v 15:10 | Cathy |  Záznamník

-řekl kdosi naštvaně. Cožpak nemám právo být někdy smutná a zahloubaná? A mám pocit, že mé okolí už někdy bere tyto mé nálady jako něco strašného. Něco, co nestojí za to. Něco malicherného, určitě to není tak zlé, jsou i horší věci. Jasně, že se dějí horší věci. Vždy, v každé chvíli, se najde něco horšího. A tím, že pomyslím na to, že by mohlo být hůř, že to ,,nic není'', tím si vůbec nepomůžu. Proto raději odpovídám, že se nic neděje. Když nic nemá řešení. Jindy jsem zase jen unavená. A blízcí chtějí za každou cenu vědět, co se to se mnou sakra děje. Tentokrát nic. Fakt nic. Ale když pak nad touto otázkou začnu přemýšlet, vzpomínám si na všechno to zlo.
Moc dobře rozumím svým přátelům. Taky by mě nebavily ty moje smutné pohledy, kdybych se na ně musela dívat. Ale někdy se potřebuju bavit i o jiných věcech než o známkách a rodině. A o tom, co (ne)budu dělat o víkendu. Spíš něco nezávazného. Když už se nenajde žádné téma jako např. film, divadlo, nová kniha, kdo to s kým táhne, nebo prostě příběhy ze života, tak budu radši sama. Však já začnu sama povídat o svém životě, až budu chtít. Jen chci chvilku času. A podporu ve formě zapomnění a povzbuzení. :)

Film - Experiment

4. června 2009 v 15:10 | Cathy |  Záznamník

Je to psychologický experiment, kdy se na základě inzerátu v novinách přihlásí pár lidí, jako pokusní králíci. Jsou rozděleni do dvou skupin a umístěni do budovy. Jedna skupina jsou vězni a druhá dozorčí. v simulované věznici mají vydržet dva týdny. Je to šílené. Chování dozorců se změní. Jsou mnohem agresivnější.
Je to zajímavý film. Je zajímavé, jak daleko může člověk zajít.. Děsím se jen toho, až se takhle zcvokne někdo v mém okolí nebo někdo z vyšší politické vrstvy a nastane tvrdý režim. Fuj..
Já vím, že teď trochu přeháním. Ale tady je jasně vidět, jak nás ovlivňuje naše okolí. Sociální okolí.

Tento film je inspirován psychologickým experimentem, který opravdu proběhl.

Únava

3. června 2009 v 20:51 | Cathy |  Záznamník

Tento týden jsem strašně unavená. Chodím spát dřív a někdy spím i odpoledne. Když dopoledne usínám, piju kávu, ale to jen nerada. Nic z toho nepomáhá. Snad to je tím počasím. Vůbec se mi to nelíbí. Když usínám u čtení, vím, že už je to hodně špatné a za chvíli usnu úplně. Už nevím, co mám dělat, abych se udržela vzhůru. Všechno je unavující. Chybí mi sluníčko. :)