Když se tomu dokážeš zasmát, dokážeš to i přežít. (Bill Cosby)

Trojhlavý drak

13. října 2009 v 18:55 | Cathy |  Záznamník
Výstava konající se v Domě umění v Ostravě a na Černé louce. Zachycuje architekturu Slezska v letech 1922 až 1939. Byla jsem v Domě Umění. Moc pěkné fotografie docela drsné architektury. Hned první fotky věnovali Domu umění - samozřejmě, museli se pochlubit. Docela mě zamrzelo, že jsem viděla jen fotografie s nadpisy a jmény fotografů bez jakéhokoli dalšího popisu. Nicméně měli alespoň jeden článek, můžete jej tam miochodem najít v češtině, polštině i němčině. tento článek popisuje Slezsko. Řekla bych, že nebýt tohoto článku, tak mi to nedojde (což je trochu smutné).
Jinak by mi nedošlo, co ty budovy představují. Ta doba. Ten smysl. Samozřejmě. Žádné gotické stavby sahající do nebes, podávající si s bohem své ruce. Žádné barokní cukrbliky koketující s duchovenstvím. Beton. Sklo. Vše jasné, jednoduché, účelné. Nelže. Jak říkal článek, slezsko zažilo všechno. Vzestup i pád. bohatství i hlad. Válku. Tři země: Česko, Polsko, Německo. Tři jazyky. Tři hlavy - tři mozky - tři myšlenky. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kate Kate | Web | 13. října 2009 v 21:13 | Reagovat

Trojhlavý drak - má to tu myšlenku, jak píšeš v závěru, člověku to ani moc zvláštní nepřijde, pokud se nad tím nezamyslí. A přitom "drsná" historie zamíchala s naší povahou, na venek drsnou, otupělou, nepřístupnou a vevnitř jiný svět, sny... žádná pohádka.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama