Když se tomu dokážeš zasmát, dokážeš to i přežít. (Bill Cosby)

Pomněnky

27. dubna 2010 v 17:21 | Cathy |  Myšlenky
Přišlo jaro a na hlavní třídě opět vyrostly pomněnky. A opět mě uchvátily. Nic na světě není více nevinné než právě tyto květiny. Žádná jiná květina není tak nevinná. Říkáte si snad, že by ji mohla předčít bílá růže? Ne, ani náhodou! Růže?! Vždyť růže, to je květiny, které miliony mužů dává milionům žen. Ať už je to jako symbol omluvy, či jen dárek. Ženy milují květiny a hlavně je chtějí pořád dostávat, ale právě muži zvolili tuto směšně symbolickou květinu a teď nejsou schopni vybrat žádnou jinou v domnění, že by to bylo špatně. Myslím, že právě v nějakém filmu, který jsem viděla, zazněla myšlenky, že muži v růži vidí vagínu, a právě proto ji ženám dávají. Tahle myšlenka se mi líbí :) Tedy růži bych za nevinnou nepokládala, i když k některým účelům se bílé růže přímo nabízejí, např. ke svatebním. A červená růže? Červená jako symbol vášně, lásky, ale i agrese. Červená růže je ta pravá pro milence. :)
Jiný nápad? Lilie? Och, lilie… ať už je bílá nebo růžová, určitě není nevinná. Zrovna lilie mi připadá hodně prodejná. Oproti zbytku svého ,,těla" má svůj květ neuvěřitelně velký, roztahuje své okvětní plátky do okolí a až příliš se ukazuje. Na sobě má různé vzory. Je až moc přikrášlená. Taková podvodnice.
Zatímco pomněnky… ty krásné pomněnky. Mají sice spoustu kvítků, ale jsou maličké, nenápadné, mají nevinnou nebesky bleděmodrou barvu, uprostřed lehce nažloutlé a některé kvítky jsou lehounce bělavé, či narůžovělé. Rostou nízko, u země. Jen málo kdo ocení jejich drobnou, ale proboha tak neskutečně nevinnou krásu. Nenuceně rostou kolem chodníku spolu s nepříliš pěknými keři a plevelem. Jsou úžasné.
pomněnky
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Vyccinka Vyccinka | E-mail | 7. března 2011 v 14:56 | Reagovat

Kolik je na světě těchle kytiček a kolich z nich si lidé všimnou? Já naprosto souhlasim s tím co píšeš.

2 Kulfecy Kulfecy | E-mail | Web | 17. srpna 2018 v 17:22 | Reagovat

Pokrasnenie armpit brings inconvenience, pulls. to Carry trip doctor cannot be. Bulge under the muscle cavity may turn out to be cancer disease. But more often it is consequences regular use antiperspirants, non-compliance rules personal hygiene, increased sweating. Inflammation causes a close clothing, infected razor, the infection.
<a href=http://armpit.info/>http://armpit.info/</a>  
Pain under the arm, inflammation, lump getting hot? This is the ulcer that should cut, after that take antibiotics. First treat lotions, anti-inflammatory drugs. When the process switched to second stage, the required surgery.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama