Když se tomu dokážeš zasmát, dokážeš to i přežít. (Bill Cosby)

Srdce čistě kamenné ..

27. září 2010 v 14:08 | Cathy |  Myšlenky
Kamenné srdce. Ty, jenž netlučeš. Nedáváš, nebereš.. nežiješ. Jsi srdce z kamene, nudné a znavené. Chladné a ledové, jak severní země. Když jsi rozžhavené, jen pálíš. Jen počkej, až jednou zakopneš, spadneš, rozbiješ se. Všichni kolemjdoucí do tebe budou kopat. Pocítíš, jak jsi samo nechalo ostatní v tísni. Top se. Ve svém žalu. Ve svých slzách. Top se ve své samolibosti a povrchnosti.
Buď si tak. Stejně nežiješ. Vlastně jsi k politování. Srdce bez života. Bez zájmů. Bez radostí. Shnij ve své ubohosti. Ty odporný hnise na dně oceánu. Zapomenuto. Ležíce ve vzpomínkách na dobré chvíle. V oceánu slz a výčitek. Tvé svědomí jak černá mlha tě obklopuje. Užij si tmu za denního světla. A bystré oči po celou noc. Noční můry s nepochopitelným obsahem, krví páchnoucí. Nezvratně útočící do hlubin tvého kamene, jež snaží se býti inertní k okolí a zatím je až příliš citlivé. 
Citlivý kámen? Jak pošetilé. Tiť jediná vlastnost naprosto nehodící se do stvoření tak ohavného. Jak daleko zajde šedá nuda? Odporně otravné. Otrávené.
Srdce? Zvedni se, začni tlouci, vznes se do oblak a žij konečně svůj život. Pryč s nudou, jež tě obklopuje. Nemyslet na problémy, omezit povinnosti.
Žít.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 viator viator | 1. října 2010 v 23:01 | Reagovat

I kamenné srdce může mít ve středu jakési pomyslné měkké místečko, které jen čeká, až příjde ten pravý impulz z okolí a ta tvrdá hmota, obklopující tento hřejivý a citlivý bod, pukne a rozpadne se.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama