Když se tomu dokážeš zasmát, dokážeš to i přežít. (Bill Cosby)

Nejen v tramvaji

13. září 2011 v 20:26 | Cathy |  Myšlenky
Opět jsem byla donucena absolvovat půlhodinovou cestu tramvají. Ne, že bych tramvaje neměla ráda. Ale zapomněla jsem si sluchátka. Ne, nepatřím mezi sluchátkové maniaky dnešní doby. Jen je to pro tyhle cesty nezbytné. A došlo mi to až tehdy. Matka s dcerou sedící vedle přes uličku. Matka peroxidka s opravdu nepříjemným hlasem. Dcera se něčeho dožaduje. Matka kdáká - Vždyť jsem ti říkala, že jí to nemáš, půjčovat, když je taková. Víš, že ti to vždycky vezme. Nemáš to v kabelce?! Ty jsi tak blbá. Tak vidíš a už to nemáš. - Velmi efektivně svou dceru učí vztahu k ostatním lidem. Poté, co ty nepříjemně vysoké a kakofonické hlasy dozněly, přistoupili 3 třináctiletí spratci, kteří se bavili.. - swingers párty ... bloncka a má velké prsa ... to bych chtěl zkusit ... jsou tam všichni, lesbičky, gayové ... jednou tam půjdu ... mám kámošku, té je už patnáct ... kozy ... - Naštěstí tramvaj nebyla přeplněná. Sedla jsem si na druhý konec vagonu. A poslochala o skutcích dvou vandalů a o všech vydáních kamasutry. Království za sluchátka. Nebo špunty do uší.
Někdy uvažuju, jestli jsem opravdu tak pokrytecká. Nebo, jestli je to opravdu má chyba. Nicméně, když nemám náladu, dokáže mě otrávit většina populace. Naštěstí jsem natolik ohleduplná, že v těchto náladách raději nevycházím z domu. Možná to taky dělám kvůli sobě. Ale upřímně lituju své okolí. Mám nízký počet přátel, takže mě naštěstí nemusí žrát svědomí kvůli hodně lidem. Bohužel nízký počet přátel mě docela znervózňuje a už samotný fakt, že je jich málo, mě znevýhodňuje v tom mít další. Přeci, když se mi to nedařilo do teď, proč by to mělo fungovat za týden? Právě proto mám zvýšenou potřebu komunikovat. Tak jsem si všimla, že velmi ráda a zcela nenuceně komunikuji s prodavači a jinými lidmi, které nejspíš už nikdy neuvidím. Je to taky komunikace.

_______

Tak mě napadá, proč se muži chovají jako prasata? Nebo proč se my ženy chováme tak slušně? Která z těch otázek je přesnější? Osobně preferuji slušnost, ale pokud jsem sama na pánské jízdě, nechutnostem se nikdy nevyhnu. Zase si říkám, že takto se chová většina mužů, takže nemáí smysl proti tomu bojovat. Ale alespoň si zachovávám jakýsi odstup od zvrácené konverzace. Přeci jen tak nepotkáte ženu, která ve své mluvě používá spoustu sprostých slov, pak si usere a na to okomentuje kozy támhleté ženské. Ovšem, pokud takto se mnou chce někdo mluvit, konverzaci odmítám. Tohle není povrchnost, jen nechci zbytečně trpět.

_______

Tento školní rok zdá se mi poněkud nešťastný. Kromě toho, že jsem zlenivěla, je mi to ještě docela jedno. Nikdy bych nevěřila, že to řeknu, ale začíná mi chybět můj stres. Tan mě donutil udělat všechno. Teď se spíš cítím tak, že bych zašla s někým na pivo. Nebaví mě nic. Ale tuším, že se zase proberu a vše zvládnu tak, jak bych měla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama